Щойно! Зеркаль повідомила хорошу новину – однозначно! Вже здатні працювати!

Юридичний імідж України на міжнародній арені покращився завдяки ряду успішних позовів в судах, розповіла на всеукраїнському форумі “Україна 30. Розвиток правосуддя” Лана Зеркаль. 

Зеркаль зазначила, що в Україні вже є команди, які в змозі працювати з міжнародними судами.

“ЗАРАЗ У НАС, ДІЙСНО, СФОРМОВАНИЙ ПЕВНИЙ КЛАС ЛЮДЕЙ, ЯКІ ВЖЕ ЗДАТНІ ПРАЦЮВАТИ І В ШАЛЕНОМУ РИТМІ, І ПІД ВЕЛИКОЮ НАПРУГОЮ, І МОЖУТЬ ВИХОВУВАТИ НАСТУПНЕ ПОКОЛІННЯ, ЗА ЯКЕ НЕ БУДЕ СОРОМНО, ЯКЕ ЗМОЖЕ БУТИ ГІДНИМИ ПРЕДСТАВНИКАМИ КРАЇНИ ТА КОМПАНІЇ, – СКАЗАЛА ВОНА . – ВСІ МИ ЗГАДУЄМО РОЗГУБЛЕНІСТЬ УКРАЇНИ, ЯКА НЕ БУЛА ГОТОВА ДО БУДЬ-ЯКИХ ДІЙ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ВІЙНОЮ, ВКЛЮЧАЮЧИ І ЮРИДИЧНУ ВІЙНУ. ТОДІ БУЛА РОЗРОБЛЕНА СТРАТЕГІЯ, ЯКА СКЛАДАЛАСЯ З КІЛЬКОХ КОМПОНЕНТІВ. ПЕРШ ЗА ВСЕ, ЦЕ ЗАХИСТ ДЕРЖАВИ І ЙОГО ІНТЕРЕСІВ В МІЖНАРОДНИХ ЮРИСДИКЦІЯХ, А ТАКОЖ ЗАХИСТ КОМПАНІЙ В СТАВЛЕННІ ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА І ІНШИХ ДІЙ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ЦІЄЮ АГРЕСІЄЮ “.

Радник голови правління НАК нагадала, як починалися процеси проти “Газпрому” про постачання і про транзит газу.

“Тоді було дуже багато скепсису, дуже багато людей хотіли домовлятися, пропонували свої послуги по переговорам. І вибір юридичного захисту був дуже непростим, було дуже багато нарад. Тоді ця ідея була підтримана на рівні вищого керівництва, і Україна в особі” Нафтогазу “почала свою боротьбу за порушені права, – зазначила вона. – дуже багато було скепсису по другій справі, яка стосувалася транзитного контракту. Майже ніхто не вірив в його успішність, але це справа принесло нам перемогу. І я думаю, що цією перемогою пишається дуже багато людей . Це перемога команд, які змогли об’єднатися, попри відмінність мов, поглядів, підходів у застосуванні права. Вони працювали, як один злагоджений організм “.

За словами Зеркаль, до справ проти “Газпрому” було залучено понад 40 осіб з “Нафтогазу” і більше 20 юристів з різних компаній. Після перемоги і виплати $ 2,9 млрд з боку російського монополіста на користь України був подоланий внутрішній скепсис з приводу юридичних можливостей країни і змінився імідж України за кордоном, переконана вона.

“ВСЕ ПЕРЕМОГИ ВСІ ЦІ ЧИННИКИ ПЕРЕПЛЕЛИСЯ І ЗАРАЗ НІ У КОГО ВЖЕ НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ НЕМАЄ ВІДЧУТТЯ, ЩО УКРАЇНА НЕ БОРЕТЬСЯ САМОСТІЙНО. ТОМУ ЮРИДИЧНИЙ ФРОНТ НЕ МЕНШ ВАЖЛИВИЙ, НІЖ ФРОНТ ВІЙСЬКОВИЙ. А ВИЗНАЧЕНІ МІЖНАРОДНИМ ПРАВОМ НАШІ ПРИНЦИПИ ІСНУВАННЯ ТРЕБА ЗАХИЩАТИ НЕ МЕНШЕ, НІЖ СВОЮ ТЕРИТОРІЮ” , – ПІДКРЕСЛИЛА ЗЕРКАЛЬ.

Радник голови правління НАК “Нафтогаз України” нагадала, що на підставі рішення в Гамбурзі 19 з 20 суддів Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до Конвенції ООН з морського права, проголосували за прийняття рішення на користь України.

Україна чекає продовження справи проти РФ на підставі двосторонньої угоди про захист інвестицій, слухання відбудуться в червні цього року. Україна очікує, що Росія сплатить всі витрати, пов’язані з окупацією Криму, в тому числі – з втратою інвестицій в Чорному морі і на півострові, розповіла вона.

“Є ПИТАННЯ ПРО ТЕ, ЧИ ВАРТО ВИТРАЧАТИ ЧИМАЛІ КОШТИ, ЧАС І ЗУСИЛЛЯ, ЯКЩО ТИ НЕ ПОВНІСТЮ ВПЕВНЕНИЙ В РЕЗУЛЬТАТІ. ТОМУ МИ ВИВЧАЄМО МОЖЛИВОСТІ. АЛЕ ВИХОДИМО З ТОГО, ЩО ТРЕБА ЗАЙМАТИСЯ ТИМ, ЩО ПРИНЕСЕ БІЛЬШЕ КОРИСТІ ЯК ДЕРЖАВІ, ТАК І КОМПАНІЇ”, – ПІДСУМУВАЛА ЗЕРКАЛЬ.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *